pcela.mk
Април 26, 2017, 08:23:50 *
Добредојдовте Гостин. Ве молам пријавете се или зачленете се.

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија.
Новости:
 
   Почетна   Помош Пребарај Членови Пријавување Зачленување  
Страници: [1] 2   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Пчеларски филмови - download  (Прочитана 19041 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
Предраг Стојковски
0
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Локација: Битола
Порака: 27


Се уште се дума да ли да тргни со пчеларeње


WWW
« пратена : Јули 10, 2010, 09:35:52 »

Eve poveke linkovi za simnuvanje na pcelarski filmovi. Se izbira opcija FREE se ceka nekolku sekundi i potoa kliknete na dugme download. Uzivajte!!!

Umeti sa pcelama-pcelarstvo Dragana Jevtica

http://shareflare.net/download/89359.898cb2513605df0ce6824ea0bb869037d/VIDEO_TS-1.mkv.html

Radovi na pcelinjaku

http://shareflare.net/download/97895.97db9a706c7b01fbb7e94dbebca3be1d8/rnp.mkv.html

Visoki prinosi meda 1

http://shareflare.net/download/05221.0521938bf6d87fbeba694e3dc46d86545/visokiprinosimeda1.mkv.html

Visoki prinosi meda 2

http://shareflare.net/download/19863.194d69f38b52a17f1d3e2e56ad2ad0c35/visokiprinosimeda2.mkv.html

Pcelarenje sa LR kosnicom

http://shareflare.net/download/36438.360ac935c0392bce0ed67386a4404f61a/lr.mkv.html« Последна промена: Јануари 27, 2011, 07:58:34 од Valon Mustafi » Сочувана

Предраг Стојковски
0
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Локација: Битола
Порака: 27


Се уште се дума да ли да тргни со пчеларeње


WWW
« Одговор #1 пратена : Јули 11, 2010, 01:28:18 »

Film : Visoki prinosi na med
Linkovi za simnuvanje
http://shareflare.net/download/05221.0521938bf6d87fbeba694e3dc46d86545/visokiprinosimeda1.mkv.html
http://shareflare.net/download/19863.194d69f38b52a17f1d3e2e56ad2ad0c35/visokiprinosimeda2.mkv.html

Izberete ja opcija FREE

ili

http://www.fileserve.com/file/J5Cy5SP
http://www.fileserve.com/file/V8ENDEF
http://www.fileserve.com/file/JEB87Gp
http://www.fileserve.com/file/Jzh9hKg
http://www.fileserve.com/file/DkKjx6c
http://www.fileserve.com/file/JBFGqjS
http://www.fileserve.com/file/uuJebJq
http://www.fileserve.com/file/Y8RAaPm

« Последна промена: Јули 25, 2010, 09:53:11 од Pcela82 » Сочувана

Предраг Стојковски
0
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Локација: Битола
Порака: 27


Се уште се дума да ли да тргни со пчеларeње


WWW
« Одговор #2 пратена : Јули 11, 2010, 01:30:24 »

Rad na pcelinjaku po mesecima


 http://rapidshare.com/files/399593937/Rad_Na_Pcelinjaku.part01.rar
    http://rapidshare.com/files/399594323/Rad_Na_Pcelinjaku.part02.rar
    http://rapidshare.com/files/399594887/Rad_Na_Pcelinjaku.part03.rar
    http://rapidshare.com/files/399595318/Rad_Na_Pcelinjaku.part04.rar
    http://rapidshare.com/files/399595982/Rad_Na_Pcelinjaku.part05.rar
    http://rapidshare.com/files/399596382/Rad_Na_Pcelinjaku.part06.rar
    http://rapidshare.com/files/399597027/Rad_Na_Pcelinjaku.part07.rar
    http://rapidshare.com/files/399597486/Rad_Na_Pcelinjaku.part08.rar
    http://rapidshare.com/files/399598239/Rad_Na_Pcelinjaku.part09.rar
    http://rapidshare.com/files/399598921/Rad_Na_Pcelinjaku.part10.rar
    http://rapidshare.com/files/399599251/Rad_Na_Pcelinjaku.part11.rar
    http://rapidshare.com/files/399599962/Rad_Na_Pcelinjaku.part12.rar
    http://rapidshare.com/files/399600479/Rad_Na_Pcelinjaku.part13.rar
    http://rapidshare.com/files/399600863/Rad_Na_Pcelinjaku.part14.rar
    http://rapidshare.com/files/399601262/Rad_Na_Pcelinjaku.part15.rar
    http://rapidshare.com/files/399601624/Rad_Na_Pcelinjaku.part16.rar
    http://rapidshare.com/files/399601927/Rad_Na_Pcelinjaku.part17.rar
    http://rapidshare.com/files/399602322/Rad_Na_Pcelinjaku.part18.rar
    http://rapidshare.com/files/399602637/Rad_Na_Pcelinjaku.part19.rar
    http://rapidshare.com/files/399603002/Rad_Na_Pcelinjaku.part20.rar
    http://rapidshare.com/files/399603429/Rad_Na_Pcelinjaku.part21.rar
    http://rapidshare.com/files/399604060/Rad_Na_Pcelinjaku.part22.rar
    http://rapidshare.com/files/399604441/Rad_Na_Pcelinjaku.part23.rar
    http://rapidshare.com/files/399604808/Rad_Na_Pcelinjaku.part24.rar
    http://rapidshare.com/files/399605415/Rad_Na_Pcelinjaku.part25.rar
    http://rapidshare.com/files/399605703/Rad_Na_Pcelinjaku.part26.rar
Сочувана

Предраг Стојковски
0
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Локација: Битола
Порака: 27


Се уште се дума да ли да тргни со пчеларeње


WWW
« Одговор #3 пратена : Јули 11, 2010, 02:43:37 »

Pcelarska farma Ivan Venerhttp://shareflare.net/download/58317.58f0d3988216ad3b71d3ef5c6d58b198a/iv.mkv.html
Сочувана

Предраг Стојковски
0
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Локација: Битола
Порака: 27


Се уште се дума да ли да тргни со пчеларeње


WWW
« Одговор #4 пратена : Јули 12, 2010, 09:41:32 »

Milos Corbichttp://shareflare.net/download/57245.577a967ddf973c1d8082f746434bf43cf/mc.mkv.html
Сочувана

Предраг Стојковски
0
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Локација: Битола
Порака: 27


Се уште се дума да ли да тргни со пчеларeње


WWW
« Одговор #5 пратена : Јули 16, 2010, 10:24:37 »Код:
http://shareflare.net/download/66805.667c6a58a32fb42aeb9e6b3c4b5e72b70/usp.rar.html
Сочувана

Благој Јовчевски
Администратор
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Години: 32
Локација: с. Дихово, Битола, 822m н.в.
Порака: 295


Кошници: DB-10, DB-12


WWW
« Одговор #6 пратена : Јули 17, 2010, 08:21:25 »

Dali nekoj ima spusteno od ovie filmovite. I kolku pari kosta edna sms.
Сочувана

www.pcelarnikbn.com Богатството на Баба планина произведено од нашите кошници.
Предраг Стојковски
0
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Локација: Битола
Порака: 27


Се уште се дума да ли да тргни со пчеларeње


WWW
« Одговор #7 пратена : Јули 17, 2010, 11:51:37 »

Bale site filmovi se besplatni, samo izberi ja opcijata FREE i teraj Smiley
Сочувана

Паланчански
Гостин
« Одговор #8 пратена : Август 31, 2010, 09:53:46 »

Точно дека е бесплатно, но треба многу време за симнување. На крај излегува дека трудот е бадијала. Ги симнав „Високи приноси меда“ 1 и 2, и можам да кажам дека сето тоа е снимано за комерцијални намени. Само не знам како се најде на интернет. Инаку едно DVD ќе го платите скапо, а нема да видите ништо. Поточно, ќе видите, но се е чиста монтажа. Внимателен набљудувач (се разбира дека треба да е добар пчелар) ќе забележи многу нелогичности. Снимано е за пари, а не вистинската состојба.
Сочувана
Игор Стоименовски
100
**
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Години: 47
Локација: Делчево, ~600m н.в.
Порака: 495


Кошници: ДБ сега ги мењам во ЛР


« Одговор #9 пратена : Ноември 01, 2010, 04:53:08 »

Еве и од мене една страна со нови и има некои од претходните филмови, но неможев да се снајдам за симнување.
Сочувана
Игор Стоименовски
100
**
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Години: 47
Локација: Делчево, ~600m н.в.
Порака: 495


Кошници: ДБ сега ги мењам во ЛР


« Одговор #10 пратена : Ноември 01, 2010, 04:54:04 »

Извинете еве ја страната    http://en.sevenload.com/videos/pV1DeRZ-pcelarstvo
Сочувана
valon
Гостин
« Одговор #11 пратена : Ноември 01, 2010, 05:06:42 »

Извинете еве ја страната    http://en.sevenload.com/videos/pV1DeRZ-pcelarstvo

  Oдлично. БРАВО!
Сочувана
Паланчански
Гостин
« Одговор #12 пратена : Ноември 02, 2010, 10:38:30 »

А можам ли некако ова да го симнам, па да го гледам кога имам време?
Сочувана
valon
Гостин
« Одговор #13 пратена : Ноември 02, 2010, 06:02:38 »

А можам ли некако ова да го симнам, па да го гледам кога имам време?

  Јас ги симнувам со Real Player.

  Треба прво да go симнуваш (download-ираш) програмот овде: http://eu.real.com/realplayer-plus/?src=video_sfw_rpp_eu&rsrc=video_sfw_rpp_eu кликнувајќи download free real player.

  Со овој програм можете директно да го симнувате снимката во моментот кога ја гледате преку бутонот Download this video:

Сочувана
Паланчански
Гостин
« Одговор #14 пратена : Ноември 03, 2010, 11:40:07 »

Јас работам на Linux и тоа на градски интернет. Претпоставувам дека Real player треба да се инсталира, а тоа е неизводливо...
Сочувана
Благој Јовчевски
Администратор
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Години: 32
Локација: с. Дихово, Битола, 822m н.в.
Порака: 295


Кошници: DB-10, DB-12


WWW
« Одговор #15 пратена : Ноември 03, 2010, 12:26:44 »

Јас работам на Linux и тоа на градски интернет. Претпоставувам дека Real player треба да се инсталира, а тоа е неизводливо...
На youtube.com напиши Пчеларска фарма Ведер и ке ги најдиш и со youtube downloader можиш да ги спуштиш.
Сочувана

www.pcelarnikbn.com Богатството на Баба планина произведено од нашите кошници.
valon
Гостин
« Одговор #16 пратена : Ноември 03, 2010, 05:58:45 »

Јас работам на Linux и тоа на градски интернет. Претпоставувам дека Real player треба да се инсталира, а тоа е неизводливо...

  Да треба да се инсталира.

  Еве Real Player за Linux: http://www.brothersoft.com/realplayer-for-linux-download-53207.html  Треба да се одбере: Server 1   Brothersoft(CDN for Global)  Click to Download
Сочувана
Паланчански
Гостин
« Одговор #17 пратена : Ноември 04, 2010, 10:42:40 »

Не ме разбравте добро. Немам право да инсталирам, а и ако инсталирам, утре нема да работам на истиот компјутер. Сега се обидувам да симнам преку youtube и мислам дека успеав.
« Последна промена: Ноември 04, 2010, 10:53:41 од Паланчански » Сочувана
valon
Гостин
« Одговор #18 пратена : Ноември 04, 2010, 03:24:05 »

Не ме разбравте добро. Немам право да инсталирам, а и ако инсталирам, утре нема да работам на истиот компјутер. Сега се обидувам да симнам преку youtube и мислам дека успеав.

  Добро. Сега те разбрав.
Сочувана
Горан Алексовски
100
**
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Години: 36
Локација: Скопје-'Ржаничино 268 м н.в.
Порака: 368


Кошници: ДБ, ЛР, Конгресовка


WWW
« Одговор #19 пратена : Ноември 09, 2010, 05:25:07 »

Интересен нем филм во 4 дела, од 1936 година.
http://www.youtube.com/profile?user=BarnetBeekeepers#g/u
 
« Последна промена: Јули 25, 2011, 07:22:28 од Valon Mustafi » Сочувана

valon
Гостин
« Одговор #20 пратена : Ноември 09, 2010, 07:40:06 »

http://www.youtube.com/profile?user=BarnetBeekeepers#g/u
Интересен нем филм во 4 дела, од 1936 година.

  Одлични филмови Гоки.

  Иако се работи за 74 години, речиси ништо не е сменето. Единствено во тоа време немало вароа. Cool
Сочувана
Паланчански
Гостин
« Одговор #21 пратена : Ноември 10, 2010, 10:42:02 »

Пчелите својот начинн на живеење не го смениле со милиони години.
Не се согласувам дека разликата е само што немало вароа.
Немало и субвенции...
 Зеленко Зеленко Зеленко Зеленко
Сочувана
Горан Алексовски
100
**
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Години: 36
Локација: Скопје-'Ржаничино 268 м н.в.
Порака: 368


Кошници: ДБ, ЛР, Конгресовка


WWW
« Одговор #22 пратена : Ноември 10, 2010, 01:11:25 »

Не се согласувам дека разликата е само што немало вароа.
Немало и субвенции...
 Зеленко Зеленко Зеленко Зеленко

Па и сега ги нема Зеленко Зеленко

Интересно е што изолациониот материјал ("јастучињата") цело време се во сандаците. Исто и задолжителното користење прекривка секогаш кога ќе се отвори сандакот. А и детето во третиот дел што по куси гаќи шета пред сандакот покажува колку се мирни пчелите. Кај мене така да се прошета, одма ќе го дисквалификуваат Смешко Смешко
Сочувана

valon
Гостин
« Одговор #23 пратена : Ноември 10, 2010, 06:11:59 »

Пчелите својот начинн на живеење не го смениле со милиони години.
Не се согласувам дека разликата е само што немало вароа.
Немало и субвенции...
 Зеленко Зеленко Зеленко Зеленко

  Мислев на технологијата.
  _______________________

  Истотака немало ни кодоши  Зеленко Зеленко Зеленко Зеленко
Сочувана
Паланчански
Гостин
« Одговор #24 пратена : Ноември 11, 2010, 11:32:26 »

Кодоши секогаш имало и ќе има.  Зеленко Зеленко Зеленко

Технологијата одамна била развиена, но ние не сме знаеле за неа. Татко ми имаше некоја книга, но во неа не можеше да се најде скоро ништо. Подоцна најдов книга, печатена веднаш по втората свеетска војна и се изненадив како добро е опишано производството на матици. Слично како во книга печатена во осумдесетите години, која јас ја користев.
Сочувана
Предраг Стојковски
0
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Локација: Битола
Порака: 27


Се уште се дума да ли да тргни со пчеларeње


WWW
« Одговор #25 пратена : Ноември 18, 2010, 10:32:44 »Код:
http://adf.ly/BRSr
http://adf.ly/BRSz
http://adf.ly/BRT3
http://adf.ly/BRT7
http://adf.ly/BRTF
http://adf.ly/BRTL
http://adf.ly/BRTR
http://adf.ly/BRTX
http://adf.ly/BRTg
http://adf.ly/BRTk
http://adf.ly/BRTs
http://adf.ly/BRTv
http://adf.ly/BRU0
http://adf.ly/BRU4
http://adf.ly/BRUA
http://adf.ly/BRUE
http://adf.ly/BRUI
http://adf.ly/BRUS
http://adf.ly/BRUj
http://adf.ly/BRUt
Сочувана

Горан Алексовски
100
**
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Години: 36
Локација: Скопје-'Ржаничино 268 м н.в.
Порака: 368


Кошници: ДБ, ЛР, Конгресовка


WWW
« Одговор #26 пратена : Ноември 22, 2010, 10:38:01 »

Уште еден "Чарли Чаплин" филм Smiley од триесетите години во пет дела:

1 дел-<a href="http://www.youtube.com/watch?v=D7F5u7Uqt1U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=D7F5u7Uqt1U</a>
2-      <a href="http://www.youtube.com/watch?v=YujIjFKMu2s" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=YujIjFKMu2s</a>
3-      <a href="http://www.youtube.com/watch?v=GuFE0wUgLFE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=GuFE0wUgLFE</a>
4-      <a href="http://www.youtube.com/watch?v=4EJ2LvQjpKU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=4EJ2LvQjpKU</a>
5-      <a href="http://www.youtube.com/watch?v=Sc1VaRAVkFQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Sc1VaRAVkFQ</a>
« Последна промена: Јули 25, 2011, 07:21:41 од Valon Mustafi » Сочувана

Горан Николовски
Пчелко
1500
******
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Години: 39
Локација: СК- над Радишани 380 мнв
Порака: 1524


Кошници: DB


WWW
« Одговор #27 пратена : Ноември 23, 2010, 07:31:36 »

Како да гледам филм со Алкапоне ,цело време очекувам да дојдат агенти или од друга банда и да се распукат со шмајзери  Зеленко .
Сочувана
Предраг Стојковски
0
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Локација: Битола
Порака: 27


Се уште се дума да ли да тргни со пчеларeње


WWW
« Одговор #28 пратена : Февруари 02, 2011, 03:38:51 »

Inteligentne pčele
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=uLMobc_TX18" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=uLMobc_TX18</a>
Сочувана

Игор Стоименовски
100
**
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Маж
Години: 47
Локација: Делчево, ~600m н.в.
Порака: 495


Кошници: ДБ сега ги мењам во ЛР


« Одговор #29 пратена : Февруари 05, 2011, 10:59:46 »

Е ова ти е пример кога ти дојде некој на гости дома и почне да ти скока по живците. Пример како треба да се однесуваме. Зеленко Зеленко Зеленко Зеленко
Сочувана
Страници: [1] 2   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!